Eskihisar Halı Yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama nedir? İşte yanıtı; koltuklar evimiz, ofisimiz, iş yerimizde ve bir çok yerde büyük ihtiyaç duyduğumuz mobilyalardır. Sadece ihtiyaç amaçlı değil dekor amaçlı kullanılan koltuklar bile bulunmaktadır. Fakat oldukça kullanıldığı için üstüne bir şey dökülme, kirlenme gibi olaylar meydana gelmektedir.

Koltuk Yıkama

Koltuklar Neden Yıkanmalıdır?

Koltuklar sürekli kullanım imkanı olan mobilyalar arasındadır. Bu sebeple kir ve toza oldukça maruz kalmaktadır. Yemek ve içeceklerin dökülmesi ile oluşan yağ, salça, içecek gibi lekeler kişilerin kendi imkanları ile temizlemesi oldukça zordur. Yoğun deterjan ve kimyasal kullanımı ise koltuk yüzeyine ve sağlığımıza zarar vermektedir. Bunlarla uğraşarak kendinizi yormak yerine koltuk yıkama hizmetleri yapan firmamız Eskihisar Halı Yıkama zorlu lekeleri olan, kir ve toz kaplayan koltuklarınızı profesyonel bir şekilde derinlemesine temizleyerek koltuklarınızın ilk gün ki kadar temiz haline getirecektir. Profesyonel hizmet alarak koltuklarınızda oluşabilecek kumaş hasarını en aza indirgemiş olursunuz.

İnsan gücü ile derinlemesine temizlik yapmak oldukça zorludur hem yoğun kimyasallara maruz kalırsınız hem de büyük bir yorgunluk yaşarsınız. Profesyonel hizmet ile bunlara gerek kalmadan derinlemesine bir temizlik yaptırabilirsiniz.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Koltuk yıkama işleminde kullanılan alet ve malzemeler oldukça önemlidir. Profesyonel aletlerin kullanılması ile kısa sürede tertemiz koltuklara kavuşabilmeniz mümkündür. Koltuk yıkama işlemine başlarken ise öncelikle koltuk kumaşının tespit edilmesi gerekir. Koltuk minderlerinin yerinden çıkartılmalı ve her iki koltuk yüzü de mümkünse yüksek çekim gücü bulunan toz alma aletleri ile alınmalıdır. Bu işlemden sonra koltuk minderleri tek tek ıslatılacaktır. Bununla birlikte ayrıca koltuk kenarları ile beraber kumaş kaplı olan her yer de ıslatılacaktır. Hazırlanan koltuk kumaşına uygun dezenfektanlar, deterjan ve solüsyonlar özel aletler ile kumaşa zarar verilmeden püskürtme ve ovalama yöntemleri ile uygulanmalıdır.

Profesyonel temizleme işlemlerinde daha sonra kirli solüsyon vakumlama yöntemi ile yüzeyin çekilmesi gerekir. Durulama işlemi bittikten sonra koltuktaki su tekrar vakumlanmaktadır. Durulama işlemi hortumdan temiz su gelene kadar devam etmektedir. Son işlem olarak kurutma işlemi yapılacaktır. Güçlü vakumlama sistemi ile kurulama işlemi oldukça kısa sürmektedir. Böylece koltuk temizleme işlemi en iyi şekilde gerçekleşmiş olur. Firmamızdan sağlayacağınız hizmetimizde eşyalarınız bu temizlik proseslerinden en iyi şekilde geçirilmektedir. Tarafımızca yapılan yıkama işlemleri son bulduktan sonra koltuklarınız birbirine kesinlikle değdirilmemektedir. Bu işlemleri yaparken özel aletler kullanıldığı için koltuklarınıza herhangi bir zarar gelmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Koltuk Yıkama İşleminden Önce Ne Yapılmalıdır?

Evinizde sağlayacağınız koltuk yıkama işlemlerinde, işlemi yapacağınız oda süs eşyası, halı ve televizyon gibi çeşitli kalabalıktan arındırılmalıdır. Koltuk kumaşının ne olduğundan emin olunmalıdır. Koltuk kumaşı türünü tespit etmek için bazı kodlar kullanılmaktadır, bunlardan faydalanabilmeniz mümkündür. Kumaş türü tespit edildikten sonra kumaş türüne uygun deterjan ve dezenfektan tespiti yapılması gerekir. Ardından söz konusu işlemlere geçilebilmesi mümkündür. Eğer bu işlemin en iyi şekilde sağlanmasını isterseniz, irtibat numaramızdan iletişim sağlayabileceksiniz.

Haritada yerimiz!

Bize Ulaşın

Adres
Keçiören
Ankara / Türkiye
Telefon
Cep: 0538 820 97 34
Çalışma Saatlerimiz
Pzt.-Cumartesi: 08:00 – 21:00
Pzr.: Kapalı
Sosyal Alem