Eskihisar Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Yaşam alanlarımızın dekorasyonu ve ısısını muhafaza etme adına kullanılan halıların insan sağlığı için belirli dönemlerde yıkanması gerekmektedir. Çünkü halılar, zamanla kirlenmekte ve toz, kir, bakteri gibi varlıklar halının içerisine nüfuz etmektedir. Bu durum da pek çok hastalığı beraberinde getirmektedir. Bu nedenle kişiler bu duruma önem vermeli ve halı yıkama işleri için profesyonel firmalar tercih etmelidir.

Halı Yıkama
Halı Yıkama

Halı Yıkamada Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Özellikle evlerimizin vazgeçilmezi olan halılar, zamanla kirlenmektedir. Genel olarak yaşam şeklinin değişmesi, halıları yıkamak için zaman bulamamamıza sebep olmuştur. Bu nedenle halı temizleme sektörü gün geçtikçe büyük bir sektör haline gelmiştir. Bu yüzden halılarını yıkatacak olan kişilerin güvenilir bir firma tercih etmesi gerekmektedir. Peki halı yıkamada dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir öğrenmek isterseniz, aşağıda sizlere açıklanmıştır;

  • Firma tarafından halı yaşam alanınıza gelerek teslim alınmalı ve teslim alındığına dair bir makbuz kesilmelidir. Daha sonra hangi gün ve saate teslim edileceği müşteriye bildirilmelidir,
  • Tüm halılar iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun halı yıkama ortamlarında temizlenmelidir,
  • Halılar öncelikle türlerine göre temizlenmelidir (Yün halı, Çin halısı ve benzeri gruplara ayrılmaktadır),
  • Halılar üzerinde herhangi bir toz kalmaması için öncelikle kaliteli süpürme makineleri ile süpürülmelidir,
  • Daha sonra insan sağlığına zarar vermeyen, yani doğal halı temizleme şampuanları kullanılarak özel yıkama makinelerinde halılar yıkanmalıdır (Ayrıca kullanılan şampuanın halının cinsine uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir),
  • Özel olarak çıkarılması gereken lekeler varsa, özel müdahalelerde bulunulmalıdır,
  • Halı temizleme işlemleri tamamlandıktan sonra özel kurutma odalarında halılar kurutulmalıdır,
  • Kurutulan halılar kesinlikle havalandırılmalıdır,
  • Son kontroller yapılarak özel ambalajlar ile halılar paketlenmelidir,
  • Daha sonra hijyen kurallarına uygun özel taşıma araçları ile halılar müşterilere teslim edilmelidir.

Yukarıdaki şartlara uygun bir şekilde halılar yıkandığında hem görsel hem de insan sağlığı açısından önemli bir sorun çözülmüş olacaktır.

Halı Yıkama Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Türk geleneklerinde evlere ayakkabı ile girmek uygun görülen bir davranış biçimi değildir. Bu nedenle yaşam alanları, halılar ile muhafaza edilerek ısı kontrolü sağlanmaya çalışılmaktadır. Ayrıca halılar, dekorasyon adına da önemli olan eşyalardır. Bu eşyaların, hem sağlığımız hem de iyi bir görüntü sergilemesi için belirli aralıklarda yıkanması gerekmektedir. Peki halı yıkama fiyatları nasıl belirlenmektedir? Halılar için fiyat belirlenirken en – boy ölçümüne göre belirleme yapılmaktadır. Yani metrekare cinsinden bir hesaplama yapılmakta ve ona göre birim fiyatı belirlenmektedir.

Eskihisar Halı Yıkama Hizmeti

Halılar içerisinde nem, küf ve bakteri gibi birçok zararlı maddeyi barındırmaktadır. Bu zararlı maddeler de ayaklardan başlayarak vücuda zamanla yerleşmekte ve beraberinde birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bu yüzden halılar uygun yıkama teknikleri ile detaylıca temizlenmelidir. Hem kendi hem de aileniz için önemli olan bu durumun hiçbir surette gözardı edilmemesi gerekmektedir.

Eskihisar Halı Yıkama firmamız da yukarıda bahsedilmekte olunan profesyonel halı temizliği hizmetine uygun olarak halılarınızı temizlemektedir. Yaşam alanlarınıza gelerek halılarınızı teslim alan firmamız, geri teslim tarihini aksatmayarak kaliteli ve güvenli halı temizleme hizmetleri sunmaktadır. Firmamızda halı yıkama fiyatları ise halılarınızın boyutlarına ve çeşitli detaylarına göre farklılık gösterebilmektedir. Siz de bu profesyonel hizmetimizden faydalanmak isterseniz, web sayfamız üzerinde yer alan iletişim bilgileri ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Haritada yerimiz!

Bize Ulaşın

Adres
Keçiören
Ankara / Türkiye
Telefon
Cep: 0538 820 97 34
Çalışma Saatlerimiz
Pzt.-Cumartesi: 08:00 – 21:00
Pzr.: Kapalı
Sosyal Alem